Для того, щоб знати, як розвиваються інструменти, з якими ви працюєте, які новинки з’являються, важливо стежити за офіційними блогами бібліотек/фреймворків. Наша компанія — це не про те, щоб перепробувати всі новинки в технологіях asap. Наприклад, вийшла нова версія Next JS і ви вирішуєте спробувати серверні компоненти. Все переписуєте, додаєте серверні компоненти та опісля розповідаєте всім із команди, який ви крутий і сучасний. Це допомагає виявляти помилки ще до запуску коду та робить його зрозумілішим. TypeScript зустрічається зараз доволі часто у вакансіях фронтедерів, а для Angular-розробників вона є обов’язковою.
- У реляційних базах даних дані зберігаються у вигляді таблиць, а ось в нереляційних базах даних даних немає.
- Знання API та веб-сервіси це також плюс для інтерфейсних розробників.
- Знайдіть час, щоб дізнаватися про нові фреймворки, бібліотеки та підходи до розробки — це інвестиція, яка окупиться у майбутньому.
- Якщо хочете швидше розібратися у всіх тонкощах розробки, записуйтесь на frontend курси.
JavaScript, TypeScript
Слово “фронтенд” все частіше можна зустріти не тільки на просторах мережі, але і в бесіді у звичайних дружніх тусовках. Напевно ви неодноразово задавалися питанням про те, хто такий фронтенд-розробник, які його завдання, чим він займається, і що таке фронтенд в принципі. Один із популярних прикладів фронтенд-фреймворків — це React, розроблений Facebook. Інструмент дозволяє створювати динамічні інтерфейси користувача за допомогою компонентної моделі. З ним frontend-розробник може розділити інтерфейс на невеликі незалежні компоненти, які можна використовувати повторно, спрощуючи тим самим процес розробки та обслуговування коду.
Навігація по запису
Цьому набору правил має слідувати девелопер під час створення власного застосунку. Простими словами, REST – це звичайний запит виду «клієнт-сервер» з використанням HTTP-протоколу. Гарне володіння HTML та CSS вже дозволяє займатися верстанням сайтів та заробляти гроші. Саме з цих двох базових технологій починається шлях до професії FrontEnd розробника. У свою чергу, web-додаток – клієнт-серверний додаток, в якому клієнтом виступає в основному браузер, а сервером – web-сервер. Логіка web-додатку розподілена між сервером і клієнтом, зберігання даних здійснюється переважно на сервері, обмін інформацією відбувається у мережі.
Що дають курси frontend?
- Найпростіший і найшвидший спосіб вивчити нову професію — пройти навчання в рамках онлайн-курсу великої школи.
- Веб-додатки часто мають динамічний вміст, який змінюється в залежності від дій користувача.
- Тому в резюме потрібно не просто перераховувати список обов’язків, а й вказувати конкретні результати, що вимірюються.
- Наприклад, Jest та Mocha допомагають тестувати JavaScript-код, а Selenium та Cypress – автоматизувати тестування вебдодатків.
Розмістити статтю на свою сторінку можна за допомогою кнопки «поділитися» нижче. Попрацювавши над кількома проектами, ви можете почати формувати своє портфоліо як фронтенд-розробник. У той час як резюме описує ваші навички, саме портфоліо наочно показує, що компанія може отримати, запросивши вас працювати у них.
SOLID принципи
Основні інструменти в арсеналі фронтенд-розробника – це те, що ми розібрали вище. Розробник використовує HTML для створення структури сторінки, CSS – для її оформлення та JavaScript для інтерактивності та динамічних елементів. Вкладка “Styles”вкладка показує всі стилі CSS, які застосовуються до вибраного елемента. Під стилями мається на увазі набір правил, які визначають зовнішній вигляд елементів на веб-сторінці. Тобто спочатку розробник робить скелет документа (HTML), а далі одягає цей скелет в одяг (CSS). Під час курсу ви вивчите HTML, CSS, JavaScript, популярні фреймворки, основи бекенду.
Щоб вибрати напрямок для майбутньої кар’єри, потрібно прислухатися до себе і вирішити, чим цікавіше займатися.
Саме тому попит на фронтенд-розробників навіть початкового рівня зберігається вже протягом багатьох років. Деякі роботодавці абсолютно не відрізняють фронтенд-розробника від верстальника, пред’являючи до претендента на вакансію фронтенд-розробника вимоги, що абсолютно не відносяться до його профілю. Роботодавці часто самі не знають, що верстальник – це фактично вузькопрофільний фахівець. Його завдання полягає в верстці макету, отриманого від дизайнера, використовуючи при цьому тільки HTML + CSS, і це лише третина від того, що повинен знати junior frontend розробник.
З цією технологією frontend-розробник може створювати анімації та інші динамічні елементи, програмувати реакції на натискання кнопок тощо. Unit тестування (воно ж – модульне тестування) – процес, який полягає у створенні тестів для перевірки працездатності окремих ділянок написаного програмістом коду. Інколи у вакансіях для FrontEnd-початківців можна зустріти вимоги до володіння CSS-фреймворками. Вони допомагають суттєво прискорити створення верстання за рахунок низки вбудованих можливостей.
Відповідно до зарплатної аналітики від DOU (зима 2024), TypeScript обігнав JavaScript за популярністю і посідає перше місце серед українських розробників в категорії “Основна мова програмування”. Всі три технології мають особливу цінність для кожного веброзробника та розкривають організацію роботи інтернет-застосунку. AJAX дозволяє вебсторінкам здійснювати асинхронне оновлення, обмінюючись даними з вебсервером. Завдяки цій технології сторінка не потребує перезавантаження – оновлюється лише конкретна її частина (згадайте стрічку новин у соціальних мережах).
HTML (HyperText Markup Language) – це тегова мова розмітки документів, яка використовується для створення та розташування основних елементів веб-сторінки (тексту, зображення, посилань). Frontend-розробнику важливо знати HTML, оскільки це базова мова, за допомогою якої будується каркас сайту. При цьому буде важливо сказати, що фронтендники з даного опитування мають у середньому 8 років професійного кодингу – і це один із найнижчих показників. Нижче за програмування з нуля них розташовуються лише Data Scientist / ML Specialist – 7.9 років досвіду, а також студенти, які мають трохи більше 2.8 років досвіду у професійному створенні коду. В інтернеті багато безплатних матеріалів та онлайн-ресурсів із фронтенду.
Comments